Trasy i wyciągi

Wyciągi razem: 48
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
19
16
7
6
Trasy razem: 53 / 115 km
-
18
27
8

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
Chamonix Skipass Zima 2019/2020r.6275233,80
 

Dolina Chamonix

Dolina Chamonix, to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Leżący u podnóża trzeciego, co do popularności na świecie szczytu, czyli słynnego Mont Blanc, ośrodek ma do zaoferowania swoim gościom szereg różnego typu sportów zimowych.  Przyjeżdżając tu pierwszy raz nie sposób nie zachwycić się tutejszymi krajobrazami. Wszystko za sprawą 7 dolin, 400 szczytów oraz ponad 70 lodowców pośród, których leży Chamonix. Choć bez wątpienia największe wrażenie robi najwyższy szczyt, Mont Blanc (4 810 m n.p.m.), który góruje nad miasteczkiem.

Na dolinę składa się 6 ośrodków narciarskich. W kurorcie odnajdziemy  69 tras zjazdowych, których łączna długość wynosi 108 kilometrów. A oto jak przedstawia się ich podział:

  • 8 zielonych tras zjazdowych,
  • 28 niebieskich tras zjazdowych,
  • 20 czerwonych tras zjazdowych,
  • 10 czarnych tras zjazdowych.

Dolina Chamonix, to najstarszy region narciarski we Francji. Sama dolina została odkryta już w 1091 roku, jednak narciarska infrastruktura zaczęła pojawiać się tutaj dopiero pod koniec XIX wieku. Wraz z początkiem XX wieku, dolina zyskała ogromną popularność wśród narciarzy z całego świata, co doprowadziło do tego, że to właśnie Chamonix było gospodarzem I Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w roku 1924. Podczas trwania Igrzysk, rywalizowano w zaledwie 9 konkurencjach: narciarstwie klasycznym, łyżwiarstwie szybkim, łyżwiarstwie figurowym, bobslejach, curlingu, hokeju na lodzie, skokach narciarskich, kombinacji norweskiej oraz patrolu wojskowym (prekursor biathlonu). W Zimowych Igrzyskach Olimpijskich brała udział 8-osobowa ekipa z Polski, jednakże niestety nie przywieźli ze sobą żadnych medali do Polski.  Nie tak długo później, bowiem w 1937 roku Chamonix było gospodarzem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym.  Pod koniec XX wieku ośrodek dysponował naprawdę pokaźną bazą noclegową, był on w stanie pomieścić około 60 000 turystów. Aktualnie do kurortu przybywa ich około 5 milionów rocznie.

Ośrodek może pochwalić się także najdłuższą kolejką linową na świecie, podążającą z miasteczka na sam szczyt Aiguille du Midi. Kolej powstała już w roku 1920 i przeszła do tej pory dwie modernizacje, w 1979 oraz 2008 roku.Oferta turystyczna Chamonix jest bardzo bogata przez co turyści przybywają w ten rejon nie tylko zimą, ale także latem. Ze względu na wspaniałe szczyty i wspomniany już Mont Blanc, ośrodek dysponuje dużą ilością tras do wędrówek po górach, których łączna długość wynosi aż 310 km. Dzięki temu oraz dzięki bogatej infrastrukturze, Chamonix uznawany jest za raj dla zdobywców szczytów.

Na ofertę turystyczną Doliny Chamonix składa się 6 głównych ośrodków: Le Brévent, La Flégère, Grands Montets, Le Tou, Les Houches oraz ChamonixW Chamonix znajdują się centra SPA, gdzie dla spragnionych relaksu czekają m.in:

  • masaże i aromaterapia,
  • salony piękności,
  • Shiatsu
  • Fizjoterapia,
  • Osteoterapia,
  • Chiroterapia.

Chamonix, to kolejny francuski ośrodek, który reklamuje się jako miejsce przyjazne rodzinom. Na terenie doliny znajdują się szkółki narciarskie dla dzieci w różnym wieku. W szkółkach maluchy mogą szlifować swoje umiejętności jeździeckie pod okiem doświadczonych instruktorów.

Galerie zdjęć